ספרים, פרסומים וביקורות

רצח בבית האדום

רצח בבית האדום, (ידיעות ספרים, 2018) חוזר לתעלומת הירצחו של הסופר יוסף חיים ברנר בבית באר בין פרדסי יפו ב-1921. הספר, מותחן היסטורי הנקרא בנשימה עצורה, מציע פתרון מקורי ומרתק לתעלומת הירצחו של הסופר עם חמישה מחבריו: מדוע סירב לעלות על רכב החילוץ שנשלח אליו ערב הירצחו? מה עלה בגורל גופתו של הסופר הצעיר יוסף לואידור, שנרצח עמו? ומה היה הקשר בין הלינץ' המחריד לבין מותו של עבד אלווהאב אלזיאת, נער ערבי מן הכפר השכן.

עוד על רצח בבית האדום

 

הכי רחוק שאפשר

הכי רחוק שאפשר

הכי רחוק שאפשר, שראה אור בינואר 2012 בהוצאת "ידיעות ספרים", הוא רומן מפתיע, משעשע ומרענן, הבנוי במתכונת של חליפת אימיילים ומכתבים לאורך שלוש שנים של הרפתקאות ותהפוכות.
במרכז הרומן שתי דמויות: נדב בן ה-18, חייל הסובל משירות קפקאי מצחיק במידה שהוא מייאש בבסיס אנטנות נידח בקצה הנגב, והדוד מיכאל, שמחליט בגיל 60 לצאת למסע ספונטני וקפריזי עד לקצווי תבל ועד לעומקי הנפש.

עוד על הכי רחוק שאפשר

 

הכי רחוק שאפשר

אחוזת דג'אני

אחוזת דג’אני, זוכה פרס ספיר לשנת 2009, הינו רומן היסטורי המתרחש ביפו 1895 המגולל שני יומנים מקבילים של דמות מוסלמית ודמות יהודית. הספר מתאר את חייו של צאלח דג'אני, ילד מוסלמי הניחן בכוחות נבואיים, החוזה את האסון העתיד לבוא על משפחתו ובני עמו הפלסטיניים. אל חייו של צאלח נכנס חיים מרגליות קלווריסקי, חלוץ יהודי ומאנשיה הססגוניים ביותר של העלייה הראשונה. קלווריסקי לוטש עיניו אל האחוזה המפוארת של משפחת דג'אני ומתאהב באמו של צאלח, עפיפה.

"ספר יוצא מן הכלל" (נשיא המדינה שמעון פרס)

 עוד על אחוזת דג'אני

 

 

מות הנזיר

ספרו הראשון עטור השבחים של אלון חילו, מות הנזיר, פורסם ב-2004 בהוצאת חרגול. הספר זכה בפרס נשיא המדינה לספר ביכורים 2006, נכלל בין חמשת המועמדים הסופיים לפרס ספיר 2005, ותורגם לשפות רבות.

מות הנזיר הוא גרסה בדיונית לפרשה ההיסטורית המכונה "עלילת דמשק" שאירעה ב-1840, ובמרכזה עלילת דם נגד יהודי דמשק לפיה רצחו את הנזיר תומאסו כדי להשתמש בדמו למצות חג הפסח.

"אחד הרומנים ההיסטוריים המשובחים שנראו בספרות העברית זה זמן רב." (חבר השופטים לפרס ספיר, 2005)

עוד על מות הנזיר

 


מסה: "סיפורו של כלב שאהיד" - קריאה פוסטקולוניאליסטית ב"תמול שלשום"

(פורסם לראשונה ב"הו!" גיליון 4, ספטמבר 2006).

עוד על סיפורו של כלב שאהיד